Finanční poradna: Co si ohlídat ještě před sjednáním půjčky

18

V oblasti spotřebitelských úvěrů stále panuje řada nešvarů, které nemusí vymýtit ani nová legislativa. Nejsou totiž ani tak záležitostí bezpečnosti, jako spíše zákaznického komfortu. I banky nebo značkové nebankovní společnosti někdy umí zákazníka svým chováním pořádně naštvat. Na co se tedy zaměřit, pokud má výběr poskytovatele, sjednání půjčky a její splacení proběhnout hladce?

Ve spolupráci se společností Home Credit přinášíme několik rad a postřehů, které by vám měly usnadnit výběr bezproblémového úvěrového produktu.

„Na trhu se čím dál jasněji krystalizuje, jaké společnosti jsou bezpečné a které ne. Těm druhým se čím dál více lidí dokáže vyhnout. Přišel tedy čas, kdy se mají spotřebitelé zaměřit i na to, jak je pro ně půjčka pohodlná a jak jim poskytovatel vychází vstříc,“ uvedl Michal Kozub ze společnosti Home Credit.

V prvé řadě byste se měli podívat už na to, jak vám společnosti usnadní sjednání půjčky a zda se k vám chovají solidně. Pokud vás některý z problémů popsaných níže rozčílí, měli byste zkusit hledat jiného poskytovatele.

čtěte více

Půjčky Na hodnotu rekreační chalupy
Dow Jonesův index je na rekordu, v růstu pokračuje i širší trh